Külső vagy belső redőnyök - mit válasszunk?

« Vissza a bloghoz

Tavasz tavasz, végre te vagy...

Nehéz titkolni, hogy az idei tavasz bejátszott néhány trükköt... Akinek nem kellett májusban hómarót kivinni a garázsból, az emelje fel a kezét!
De végre megérkezett a várva várt nap, és... panaszkodni kezdünk - túl meleg van, túl fülledt, vakít, ott vannak a szúnyogok, stb, stb.
És nem szeretünk panaszkodni. Nem szeretjük ezt csinálni, és tudjuk, hogy ez a probléma könnyen megoldható.
Így élvezze a legtöbbet a napsütésben és az időjárásban, és hagyja, hogy mi takarjuk le az ablakait.

Külső vagy belső redőnyök - mit válasszunk?

Az első kérdés, amit felteszünk magunknak, amikor arról döntünk, hogy milyen típusú ablakburkolatot válasszunk: külső vagy belső redőnyt vegyek?
Tegyük itt félre az esztétikai szempontot – ezekkel a belső terek napvédelmének konkrét megoldásaihoz kapcsolódó témák foglalkoznak. Mit szólnál, ha a funkcionalitásra összpontosítanál?

Ha erről van szó, az elsősorban attól függ, hogy milyen eredményt szeretnénk elérni az ablaktakarók használatával. Az első gondolat - védelem a nap ellen; további kérdés - csak a fénytől vagy a melegtől is? A legtöbb esetben a válasz mindkettő.

A várttal ellentétben ez a válasz egyáltalán nem egyértelmű. A természetes árnyékot adó növényzettel körülvett lakások/házak/cégek székhelyei nem igényelnek nagy védelmet a túlmelegedés ellen. Itt minden bizonnyal elég lesz a belső redőny formájú megoldás - éjjel-nappali redőny, fa redőny , függőleges, szövet roló, szúnyogháló, redős redőny, fotóval borított roló, római rolók . Ebben az esetben rengeteg megoldás létezik, mint láthatja. A terem funkciója, belsőépítészeti stílusa vagy színe alapján választhat (bátran olvassa el a tematikus bejegyzéseket).

Ha azonban nem csak a túlzott napfénytől, hanem a túlzott hőtől is meg szeretné védeni a helyiséget, érdemes megfontolni a külső redőny felszerelését. A belső terek többségében főleg a forró nyári hónapokban foglalkozunk ilyen problémával. Szem előtt tartva, hogy ideje körülbelül 90%-át bent tölti, gondoskodnia kell kényelméről a munkahelyén és otthonában egyaránt.

A külső burkolatok választéka elsősorban külső redőnyökből és függőleges napellenzőkből áll. Utóbbiak külön figyelmet érdemelnek, mivel az ablakburkolatok korszerű megoldása, amely lehetővé teszi a fény és a hő hozzáférésének szabályozását. Speciális anyagból készültek, amely képes a napenergia 80%-ának leállítására. Így alternatív nevük: termikus képernyő. Külső burkolatok esetén a nyilvánvaló fényvédelem mellett a következőket hangsúlyozzuk:

  • a fent említett védelem a túlmelegedés ellen a helyiségekben - itt egy határozott plusz a függőleges napellenzőknél (ernyők), jobbak benne, mint a külső redőnyök.
  • láthatóság - ismét plusz a függőleges napellenzők (ernyők), mivel nem korlátozzák a rálátást, és természetes fényt biztosítanak, így szabadon használhatják a helyiséget anélkül, hogy további mesterséges világítást kellene felkapcsolniuk.
  • betörésvédelem - itt csak a külső redőnyök használhatók,
  • hangszigetelés - plusz a külső redőnyökhöz.

Beépítési megoldások - belső és külső redőnyök

Az alapvető különbség nyilvánvalóan a termék jellegéből adódik – külső és belső redőnyök. A belső redőnyöket (a roló típusától függően) falra, mennyezetre vagy ablakkeretbe szereljük. A választott típustól függetlenül a telepítés egyszerű. Külső burkolatok esetén viszont a függőleges napellenzőket ablakra rögzítik (PCV-ből, alumíniumból vagy fából), a belső redőnyöket pedig ablaknyíláson belül vagy a homlokzaton.

Két bizonyos szempontra is emlékeznie kell. Az első - külső redőnyeink olyan adaptációs rendszerekre épülnek, amelyek már kész épületekben is alkalmazhatók (gyakran emlegetik az ilyen burkolatoknál, hogy már az épület tervezésénél figyelembe kell venni). A második - kínálatunkban szerepelnek Solar külső függőleges napellenzők, ahol az elektromos hajtás napenergiával történik.

Blog

Szintén ellenőrizze.

Alumínium redőnyök – újdonságok

Alumínium redőnyök – újdonságok

Továbbra is vásároljuk az alumínium redőnyöket, mert nyilvánvaló funkcionalitásuk ellenére, azaz a belső terek hatékony védelme a túlzott napfénytől és...

Több »

Minden cikk és tipp »